Hodně vodoměrů na kalibraci

Každý vodoměr měřící protečené množství studené vody, ať už v soukromém vlastnictví nebo ve vlastnictví DKM Moravia a.s., musí být kalibrován (cejchován) dle zákona 345/2002 Sb. vždy po 6 letech. Tato kalibrace certifikovaným servisem zaručuje, že vodoměr měří naprosto přesně odebírané množství vody. Bez platné kalibrace není možné uznat případnou reklamaci odečtu vodoměru.

odecet-vodomeru

Tento rok musí být kvůli pravidelné kalibraci vyměněno velmi velké množství vodoměrů – zhruba 300 kusů, což je téměř třetina všech vodoměrů spravovaných DKM Moravia. Při takovém množství Vás prosíme o spolupráci. Vzhledem k chybějícím nebo neaktuálním kontaktním údajům, prosím pošlete nám emailem na info@dkmmoravia.cz nebo smskou na 731 491 649 Vaši emailovou adresu a aktuální telefonní číslo. Nebo elektronicky přes tento formulář: https://dkmmoravia.cz/nahlasit-me-kontaktni-udaje/ . Občany, kterých se kalibrace vodoměru tento rok týká, budeme kontaktovat přes email nebo telefon a domluvíme společně vhodný termín výměny vodoměru. Pokud domluva po telefonu nebo emailu nebude možná, protože tyto kontakty nemáme, nezbude nám jiná varianta než poslat dopis už s konkrétním datem výměny vodoměru.

kontakt

Aktuálnost kontaktních údajů je důležitá samozřejmě i pro občany, kterých se výměna vodoměru tento rok netýká. Další vyúčtování vodného a stočného můžeme posílat již z našeho nového účetního systému jednoduše i emailem. V dalších měsících Vám nabídneme možnost dostávat vyúčtování společně s papírovým také na email nebo pouze na email. Vyúčtování v emailu znamená lepší dohledatelnost a archivaci starých dokumentů a je také daleko ohleduplnější k přírodě.

Zasláním osobních údajů souhlasíte se zpracováním osobních údajů a pro Vás i DKM Moravia a.s. vyplývají práva a povinnosti dle zákona o ochraně osobních údajů číslo 101/2000 Sbírky. Kontaktní formulář a plné znění je v menu pod: “Potřebuji > Nahlásit mé kontaktní údaje”      https://dkmmoravia.cz/nahlasit-me-kontaktni-udaje/